TV-tiderna för Vinter-OS i Sotji 2014

På denna sida hittar du de aktuella tv-tiderna för Vinter-OS 2014 i Sotji. Viasat har förvärvat rättigheterna vilket innebär att Sotji-OS kommer att tv-sändas i Viasats:s kanaler.

De intressantaste höjdpunkterna från Sotji-OS kommer att visas i Viasats fria kanaler TV3 och TV10, som blir de två huvudkanalerna för den svenska publiken under Sotji-OS. Som komplement kommer övriga händelser och sändningar att visas i Viasats betalkanaler och samt att man även kan se mästerskapen livestream på webben hos Viaplay.se. Totalt kommer 1300 timmar att sändas från Vinter-OS, vilket är mer än dubbelt så mycket om man jämför med OS i Vancouver.

Har du inte TV3 eller TV10 och vill följa Vinter-OS på TV så kan du köpa ett kanalpaket hos bland annat BOXER.

Nedan hittar du schemat och tv-tiderna för alla sporterna och grenarna. Notera att dessa tider endast är preliminära och kan komma att ändras. Använd länkarna nedan för att sortera tabellen efter kanal eller önskad sport.

Tv-tablån och tv-tiderna för Vinter-OS i Sotji 2014

Sortera per kanal:

 TV3  TV10  Viasat sport  Viasat hockey  Viasat OS 1  Viasat OS 2  Viasat OS 3  Viasat OS 4  Viasat OS 5  Viasat OS 6  Viasat OS 7

Sortera per sport:

Alpint  Backhoppning  Bob  Curling  Freestyle  Ishockey  Längdskidor  Nordisk kombination  Rodel  Skeleton  Skidskytte  Skridsko  Snowboard

Återställ

6:e februari
07:00 – 07:50 Snowboard, Slopestyle, Heat 1, kval (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
09:00 – 09:50 Snowboard, Slopestyle, Heat 2, kval (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
11:00 – 11:45 Snowboard, Slopestyle, Heat 1, kval Direktsändning  (D) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
12:55 – 13:45 Snowboard, Slopestyle, Heat 2, kval Direktsändning  (D) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:55 – 16:00 Freestyle, Puckelpist, kval 1 Direktsändning  (D) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
16:30 – 18:10 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2, Viasat OS 3
18:10 – 20:00 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2, Viasat OS 3
22:00 – 00:00 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram Viasat Sport
7:e februari
04:55 – 07:05 Rodel, Singel, träning (H) Viasat OS 4
06:50 – 09:05 Alpint, Störtlopp, träning 2 (H) Viasat OS 2
07:05 – 17:00 Rodel, Singel, träning (H) Viasat OS 4
09:15 – 10:15 Freestyle, Puckelpist, kval (D) Viasat Sport
10:15 – 12:15 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram Viasat Sport
12:15 – 13:10 Freestyle, Puckelpist, kval (D) Viasat Sport
13:10 – 14:50 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (H) Viasat Sport
14:50 – 17:00 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Par, kortprogram Viasat Sport
07:55 – 10:30 Backhoppning, Normal backe, träning (H) Viasat OS 3
12:00 – 12:45 Freestyle, Snowboard Slopestyle, träning Viasat OS 3
17:00 – 20:00 Invigning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
22:00 – 01:05 Invigning Viasat Sport
17:00 – 05:59 Invigning Viasat OS 4, Viasat OS 6
8:e februari
06:00 – 09:00 Invigning TV10, Viasat OS 3
06:25 – 07:25 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
07:25 – 08:10 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
07:50 – 10:30 Alpint, träning 3 (H) Viasat OS 3
08:30 – 09:40 Freestyle, Puckelpist, kval (D) Viasat OS 2
09:00 – 11:20 Ishockey, USA-Finland (D) Direktsändning TV10, Viasat Hockey, Viasat OS 6
09:40 – 10:20 Snowboard, Slopestyle, final, åk 1 (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
10:20 – 10:45 Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
10:20 – 11:25 Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 2
10:30 – 11:50 Invigning Viasat OS 3
10:50 – 12:30 Längdskidåkning, Skiathlon (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 5
11:00 – 11:55 Längdskidåkning, Skiathlon (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:25 – 12:30 Tändandet av den olympiska elden Viasat OS 2
11:55 – 13:25 Backhoppning, Normal backe, träning (D) Viasat OS 6
12:00 – 15:00 Invigning TV10
12:25 – 15:40 Skridsko, 5000 m (H) Direktsändning Viasat OS 3
12:30 – 13:55 Snowboard, Slopestyle (H) Viasat OS 5
12:30 – 14:00 Längdskidåkning, Skiathlon (D) Viasat OS 2
12:30 – 15:10 Skridsko, 5000 m (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
14:00 – 05:59 Ishockey, Kanada-Schweiz (D) Direktsändning Viasat OS 6
14:00 – 16:30 Ishockey, Kanada-Schweiz (D) Direktsändning Viasat Hockey
14:55 – 16:00 Freestyle, Puckelpist, kval 2 (D) Direktsändning Viasat OS 2
15:00 – 15:30 Freestyle, Puckelpist, kval 2 (D) Direktsändning TV10
15:20 – 20:25 Skidskytte, 10 km sprint (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 5
15:25 – 17:35 Rodel, Singel, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 7
15:30 – 17:10 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Isdans, kortprogram Direktsändning TV10, Viasat OS 4
15:30 – 17:10 Skidskytte, 10 km sprint (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
15:30 – 17:30 Rodel, Singel, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 1
16:10 – 17:25 Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (H) Viasat OS 3
17:10 – 18:55 Medaljceremoni Viasat OS 2
17:10 – 19:00 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Singel, kortprogram (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 4
17:25 – 19:00 Backhoppning, Normal backe, kval (H) Direktsändning Viasat OS 3
17:30 – 18:30 Backhoppning, Normal backe, kval (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
17:30 – 19:15 Rodel, Singel, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 1
17:35 – 05:59 Rodel, Singel, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 7
18:55 – 20:45 Freestyle, Puckelpist, final (D) Direktsändning Viasat OS 2
19:00 – 20:00 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Par, friåkningsprogram Direktsändning TV10, Viasat OS 4
19:00 – 20:30 Freestyle, Puckelpist, final (D) Direktsändning TV3
19:00 – 21:05 Freestyle, Puckelpist, final (D) Direktsändning Viasat Sport
19:15 – 20:15 Snowboard, Slopestyle, final (H) Viasat OS 1
20:15 – 21:15 Längdskidåkning, Skiathlon (D) Viasat OS 1
20:25 – 05:59 Invigning Viasat OS 5
21:15 – 23:00 Skidskytte, 10 km sprint (H) Viasat OS 1
9:e februari
00:00 – 02:05 Längdskidåkning, Skiathlon (D) Viasat Sport
01:00 – 02:50 Ishockey, USA-Finland (D) TV10, Viasat OS 1
02:50 – 04:40 Ishockey, Kanada-Schweiz (D) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:00 Snowboard, Slopestyle, final (H) Viasat OS 1
07:00 – 08:00 Längdskidåkning, Skiathlon (D) Viasat OS 1
07:00 – 09:00 Freestyle, Puckelpist, final (D) Viasat OS 5
07:25 – 08:10 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 3
07:50 – 10:30 Alpint, Störtlopp (H) Direktsändning Viasat OS 2
08:00 – 10:00 Alpint, Störtlopp (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
08:00 – 10:10 Skidskytte, 10 km sprint (H) Viasat OS 1
08:10 – 08:45 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 3
08:10 – 09:00 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 2 (D) Direktsändning TV10
08:45 – 10:10 Snowboard, Slopestyle, final (H) Viasat OS 3
09:00 – 11:20 Ishockey, Sverige-Japan (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 5
10:10 – 10:50 Snowboard, Slopestyle, final, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1
10:10 – 10:50 Snowboard, Slopestyle, semifinal, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 3
10:50 – 11:30 Snowboard, Slopestyle, final, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
10:50 – 12:55 Längdskidåkning, Skiathlon (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 4
11:00 – 12:30 Längdskidåkning, Skiathlon (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:20 – 12:20 Snowboard, Slopestyle, final (D) TV10
11:30 – 13:20 Ishockey, USA-Finland (D) Viasat OS 1
11:35 – 14:00 Freestyle, Hopp, träning Viasat OS 5
12:25 – 15:00 Skridsko, 3000 m (D) Direktsändning Viasat OS 2
12:30 – 14:20 Skridsko, 3000 m (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
13:20 – 15:25 Ishockey, Sverige-Japan (D) Viasat OS 1
13:30 – 14:45 Rodel, Singel, träning (D) Viasat OS 3
14:00 – 16:30 Ishockey, Ryssland-Tyskland (D) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 5
15:20 – 17:25 Skidskytte, 7,5 km sprint (D) Direktsändning Viasat OS 4
15:25 – 17:00 Rodel, Singel, åk 3 (H) Direktsändning Viasat OS 3
15:25 – 17:35 Rodel, Singel, åk 3 (H) Direktsändning Viasat OS 1
15:30 – 17:10 Skidskytte, 7,5 km sprint (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
16:00 – 17:05 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Singel, friåkningsprogram (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
16:30 – 18:30 Ishockey, Sverige-Japan (D) Viasat Hockey
17:05 – 18:10 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Singel, friåkningsprogram (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
17:25 – 05:59 Medaljceremoni Viasat OS 4
17:25 – 18:25 Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (H) Viasat OS 5
17:35 – 19:35 Rodel, Singel, åk 4 (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
18:10 – 19:10 Skridsko, Konståkning, Lagtävling, Isdans, fridans Direktsändning TV10, Viasat OS 2
18:30 – 19:35 Backhoppning, Normal backe, första omgången (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 5
19:25 – 05:59 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (H) Direktsändning Viasat OS 5
19:35 – 20:00 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (H) Direktsändning TV3
19:35 – 20:30 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (H) Direktsändning Viasat Sport
19:40 – 21:10 Längdskidåkning, Skiathlon (H) Viasat OS 1
21:10 – 23:00 Skidskytte, 7,5 km sprint (D) Viasat OS 1
10:e februari
00:30 – 02:00 Längdskidåkning, Skiathlon (H) Viasat Sport
01:00 – 03:00 Alpint, Störtlopp (H) TV10, Viasat OS 1
02:00 – 03:10 Snowboard, Slopestyle, final (D) Viasat Sport
03:00 – 04:50 Ishockey, Sverige-Japan (D) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 06:00 Rodel, Singel, åk 4 (H) Viasat OS 7
06:00 – 07:50 Backhoppning, Normal backe (H) Viasat OS 2
06:00 – 09:00 Curling (H) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Schweiz-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 4
06:00 – 09:15 Curling, Ryssland-Storbritannien (H) Direktsändning Viasat OS 3
06:00 – 09:15 Curling, Danmark-Kina (D) Direktsändning Viasat OS 5
06:00 – 09:15 Curling, Tyskland-Kanada (H) Direktsändning Viasat OS 6
06:10 – 08:00 Rodel, Singel, åk 4 (H) Viasat OS 7
07:50 – 10:00 Alpint, Superkombination, Störtlopp (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
08:00 – 09:30 Alpint, Superkombination, Störtlopp (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
08:00 – 11:00 Freestyle, Hopp, träning Viasat OS 7
09:00 – 10:40 Snowboard, Slopestyle, final (D) Viasat OS 1
09:15 – 11:00 Skidskytte, 7,5 km sprint (D) Viasat OS 5
09:15 – 11:00 Längdskidåkning, Skiathlon (H) Viasat OS 4
10:40 – 11:30 Short Track, 1500 m, försöksheat (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:00 – 13:40 Ishockey, USA-Schweiz (D) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 4
11:00 – 14:00 Curling, Sverige-Storbritannien (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 6
11:00 – 14:10 Curling, Schweiz-USA Direktsändning  (D) Viasat OS 5
11:00 – 14:15 Curling, Ryssland-Danmark (D) Direktsändning Viasat OS 7
11:30 – 12:10 Short Track, 500 m, försöksheat (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:50 – 13:25 Alpint, Superkombination, Slalom (D) Direktsändning Viasat OS 2
12:00 – 13:00 Alpint, Superkombination, Slalom (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
12:10 – 12:40 Short Track, 1500 m, semifinaler (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
12:40 – 13:05 Short Track, Stafett 3000 m, semifinaler (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:05 – 13:10 Short Track, 1500 m, B-final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:10 – 13:40 Short Track, 1500 m, final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
13:40 – 14:35 Rodel, Dubbel, träning (H) Viasat OS 3
13:45 – 16:00 Ishockey, Sverige-Japan (D) Viasat Hockey
13:55 – 15:50 Skridsko, 500 m, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
14:55 – 17:10 Freestyle, Puckelpist, kval (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 4
15:40 – 16:55 Rodel, Singel, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 5
15:50 – 05:59 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
15:50 – 17:30 Skridsko, 500 m, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
16:00 – 05:59 Curling, Kanada-Schweiz (H) Direktsändning Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Ishockey, Finland-Kanada (D) Direktsändning Viasat OS 6
16:00 – 17:10 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
16:00 – 18:30 Ishockey, Finland-Kanada (D) Direktsändning Viasat Hockey
16:00 – 19:00 Curling, Sverige-Storbritannien (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10
17:10 – 18:55 Medaljceremoni Viasat OS 4
17:30 – 19:00 Rodel, Singel, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
17:30 – 21:00 Curling (H) Viasat OS 2
18:55 – 05:59 Freestyle, Puckelpist, final (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 4
19:00 – 05:59 Backhoppning, Normal backe, träning (D) Viasat OS 5
19:00 – 20:30 Freestyle, Puckelpist, final (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
19:00 – 20:30 Alpint, Superkombination, Störtlopp (D) Viasat OS 1
20:30 – 21:30 Alpint, Superkombination, Slalom (D) Viasat OS 1
20:30 – 21:45 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, USA-Schweiz (D) Viasat Hockey
21:30 – 23:00 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H) Viasat OS 1
21:45 – 23:15 Alpint, Superkombination, Störtlopp (D) Viasat Sport
22:30 – 00:30 Ishockey, Finland-Kanada (D) Viasat Hockey
23:15 – 00:15 Alpint, Superkombination, Slalom (D) Viasat Sport
11:e februari
00:15 – 01:45 Freestyle, Puckelpist, final (H) Viasat Sport
01:00 – 02:30 Freestyle, Puckelpist, final (H) TV10, Viasat OS 1
02:30 – 04:00 Alpint, Superkombination, Störtlopp (D) TV10, Viasat OS 1
04:00 – 05:00 Alpint, Superkombination, Slalom (D) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Sverige-Kanada (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
06:00 – 09:00 Curling (D) Direktsändning Viasat OS 1
06:00 – 09:15 Curling, Schweiz-Danmark (D) Direktsändning Viasat OS 4
06:00 – 09:30 Curling, Sverige-Kanada (D Direktsändning ) Svensk deltagare Viasat OS 5
06:00 – 09:30 Curling, Sydkorea-Japan (D) Direktsändning Viasat OS 7
06:00 – 09:30 Curling, Ryssland-USA (D) Direktsändning Viasat OS 6
06:05 – 07:50 Freestyle, Puckelpist, final (H) Viasat OS 3
06:55 – 07:45 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 1 (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 2
07:45 – 08:35 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 2 (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 2
07:50 – 09:20 Alpint, Störtlopp, träning (D) Viasat OS 3
08:35 – 09:55 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H) Viasat OS 2
09:00 – 11:00 Skidskytte, 12,5 km jaktstart (H) Viasat OS 1
09:30 – 11:00 Alpint, Superkombination (D) Viasat OS 7
09:30 – 11:00 Skridsko, 500 m, åk 2 (H) Viasat OS 6
09:55 – 10:30 Freestyle, Slopestyle, final, åk 1 (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
10:30 – 11:00 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
10:30 – 11:30 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
10:50 – 11:25 Längdskidåkning, Sprint, kval (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
10:55 – 11:35 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 1, kval, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 5
11:00 – 11:25 Längdskidåkning, Sprint, kval (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
11:00 – 13:20 Ishockey, Tyskland-Sverige (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10
11:00 – 13:45 Ishockey, Tyskland-Sverige (D) Direktsändning Viasat OS 6
11:00 – 14:00 Curling, Kanada-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 1
11:00 – 14:25 Curling, Norge-Ryssland (H) Direktsändning Viasat OS 7
11:00 – 14:40 Curling, Kanada-Sverige (H) Direktsändning Viasat OS 4
11:25 – 12:00 Längdskidåkning, Sprint, kval (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
11:35 – 12:55 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 5
12:50 – 13:25 Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (D) (Ev Svensk deltagare ) Direktsändning Viasat OS 3
12:55 – 13:35 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 2, kval, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 5
13:00 – 13:25 Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (D) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
13:25 – 13:55 Längdskidåkning, Sprint, kvartsfinal (H) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
13:35 – 14:30 Freestyle, Snowboard Halfpipe, Heat 2, kval, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 5
13:40 – 15:30 Skridsko, 500 m, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 2
13:45 – 16:00 Längdskidåkning, Sprint (H/D) Viasat OS 6
13:55 – 14:05 Längdskidåkning, Sprint, semifinal (D) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:00 – 15:30 Skridsko, 500 m, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1
14:00 – 16:00 Snowboard, Halfpipe, kval (H) TV10
14:00 – 16:00 Ishockey, Finland-Kanada (D) Viasat Hockey
14:05 – 14:20 Längdskidåkning, Sprint, semifinal (H) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:20 – 14:30 Längdskidåkning, Sprint, final (D) (Ev Svensk deltagare ) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:30 – 14:40 Längdskidåkning, Sprint, final (H) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
14:30 – 15:55 Freestyle, Slopestyle (D) Viasat OS 5
15:25 – 16:40 Rodel, Singel, åk 3 (D) Direktsändning Viasat OS 3
15:30 – 17:15 Skridsko, 500 m, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
15:50 – 05:59 Skidskytte, 10 km jaktstart (D) Direktsändning Viasat OS 4
15:55 – 16:35 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 5
16:00 – 05:59 Curling, Sydkorea-Schweiz (D) Direktsändning Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Skridsko, Konståkning, Par, kortprogram Direktsändning Viasat OS 6
16:00 – 17:10 Skidskytte, 10 km jaktstart (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
16:00 – 18:55 Ishockey, Ryssland-Japan (D) Direktsändning Viasat Hockey
16:00 – 19:30 Skridsko, Konståkning, Par, kortprogram Direktsändning TV10
16:35 – 17:10 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 5
17:10 – 18:25 Medaljceremoni Viasat OS 5
17:15 – 05:59 Rodel, Singel, åk 4 (D) Direktsändning Viasat OS 3
17:15 – 19:00 Rodel, Singel, åk 4 (D) Direktsändning Viasat OS 1
17:25 – 18:25 Backhoppning, Normal backe, försöksomgång (D) Viasat OS 2
18:25 – 19:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 5
18:25 – 19:25 Backhoppning, Normal backe, första omgången (D) Direktsändning Viasat OS 2
18:30 – 19:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
19:00 – 05:59 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 5
19:00 – 19:20 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
19:00 – 22:00 Curling, Sverige-Kanada (D) Viasat OS 1
19:20 – 20:00 Backhoppning, Normal backe (D) Direktsändning TV3
19:20 – 20:35 Backhoppning, Normal backe (D) Viasat Sport
19:25 – 20:15 Backhoppning, Normal backe, andra omgången (D) Direktsändning Viasat OS 2
20:15 – 00:00 Curling (H) Viasat OS 2
21:30 – 23:30 Ishockey, Tyskland-Sverige (D) Viasat Hockey
22:00 – 23:00 Snowboard, Halfpipe (H) Viasat OS 1
22:45 – 00:30 Längdskidåkning, Sprint (H/D) Viasat Sport
12:e februari
00:30 – 03:30 Curling, Sverige-Kanada (D) Viasat Sport
01:00 – 02:45 Längdskidåkning, Sprint (H/D) TV10, Viasat OS 1
02:45 – 04:00 Skidskytte, 10 km jaktstart (D) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling (H) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Norge-Tyskland (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 5
06:00 – 09:00 Rodel, Singel (D) Viasat OS 2
06:00 – 09:20 Curling, Kina-Schweiz (H) Direktsändning Viasat OS 7
06:00 – 09:25 Curling, Danmark-USA (H) Direktsändning Viasat OS 4
06:10 – 08:55 Skridsko, 500 m (D) Viasat OS 6
07:50 – 11:00 Alpint, Störtlopp (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
08:00 – 10:00 Alpint, Störtlopp (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3,Viasat Sport
09:00 – 10:55 Skidskytte, 10 km jaktstart (D) Viasat OS 1, Viasat OS 5
09:00 – 11:30 Ishockey, Schweiz-Finland (D) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 2
09:20 – 11:00 Backhoppning, Normal backe (D) Viasat OS 7
09:25 – 10:05 Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe, försöksomgång (H) Viasat OS 4
10:25 – 11:45 Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe (H) Direktsändning Viasat OS 4
10:30 – 11:20 Nordisk kombination, Backhoppning, normal backe (H) Direktsändning TV10
10:55 – 11:35 Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
11:00 – 14:00 Curling, Sydkorea-Sverige (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:20 Curling, USA-Kina (D) Direktsändning Viasat OS 3
11:00 – 14:20 Curling, Kanada-Storbritannien (D) Direktsändning Viasat OS 7
11:00 – 17:25 Curling, Sydkorea-Sverige (D) Direktsändning Viasat OS 6
11:30 – 13:30 Ishockey, Tyskland-Sverige (D) Viasat Hockey
11:35 – 12:15 Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 5
11:35 – 12:20 Skeleton, Singel, träning, heat 2 (D) Viasat OS 2
11:35 – 12:55 Snowboard, Halfpipe, Heat 1, kval, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1
11:45 – 13:20 Snowboard, Halfpipe (H) Viasat OS 4
12:20 – 13:30 Skeleton, Singel, träning, heat 1 (H) Viasat OS 2
12:55 – 13:35 Snowboard, Halfpipe, Heat 2, kval, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
13:20 – 14:30 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H) Direktsändning Viasat OS 4
13:30 – 14:05 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H) Direktsändning TV10
13:30 – 16:00 Ishockey, Kanada-USA (D) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 2
13:35 – 14:15 Snowboard, Halfpipe, Heat 2, kval, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
14:15 – 15:55 Snowboard, Halfpipe (H) Viasat OS 1
14:55 – 05:59 Skridsko, 1000 m (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
15:00 – 16:00 Rodel, Dubbel, åk 1 (H) Direktsändning TV10
15:00 – 16:25 Skridsko, 1000 m (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
15:10 – 16:15 Rodel, Dubbel, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 4
15:55 – 16:35 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
16:00 – 05:59 Curling, Danmark-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 7
16:35 – 17:10 Snowboard, Halfpipe, semifinal, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
16:40 – 18:00 Rodel, Dubbel, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 4
16:45 – 20:00 Skridsko, Konståkning, Par, friåkingsprogram Direktsändning TV10, Viasat OS 2
17:10 – 18:25 Snowboard, Halfpipe (H) Viasat OS 1
17:10 – 18:25 Medaljceremoni Viasat OS 5
18:00 – 05:59 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 4
18:00 – 05:59 Ishockey, Lettland-Schweiz (H) Direktsändning Viasat OS 6
18:00 – 20:30 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3
18:00 – 20:30 Ishockey, Lettland-Schweiz (H) Direktsändning Viasat Hockey
18:00 – 20:50 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat Sport
18:25 – 19:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 1 (D) Viasat OS 1, Viasat OS 5
19:00 – 05:59 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (D) Viasat OS 5
19:00 – 20:00 Snowboard, Halfpipe, final, åk 2 (D) Viasat OS 1
20:00 – 23:00 Curling, Sydkorea-Sverige (D) Viasat OS 1
20:00 – 23:00 Curling, Danmark-Sverige (H) TV10
20:30 – 22:30 Ishockey, Kanada-USA (D) Viasat Hockey
22:30 – 00:30 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) Viasat Hockey
23:00 – 01:00 Alpint, Störtlopp (D) Viasat Sport
13:e februari
01:00 – 03:00 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) TV10, Viasat OS 1
01:00 – 03:45 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) Viasat Sport
03:00 – 05:00 Alpint, Störtlopp (D) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 08:25 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Schweiz-Sverige (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
06:00 – 09:00 Curling, Kina-Storbritannien (D) Direktsändning Viasat OS 7
06:00 – 09:10 Skridsko, Konståkning, Par, friåkningsprogram Viasat OS 5
06:00 – 09:10 Curling, Kanada-Danmark (D) Direktsändning Viasat OS 6
06:15 – 08:25 Skridsko, 1000 m (H) Viasat OS 2
07:10 – 08:10 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 1 (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 4
08:10 – 09:00 Freestyle, Slopestyle, kval, åk 2 (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 4
08:25 – 09:35 Skeleton, Singel, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
09:00 – 11:30 Ishockey, Finland-Österrike (H) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 7
09:10 – 10:15 Rodel, Dubbel, åk 2 (H) Viasat OS 6
09:10 – 10:30 Snowboard, Halfpipe (D) Viasat OS 3
09:10 – 11:00 Alpint, Superkombination, träning (H) Viasat OS 5
09:35 – 10:35 Skeleton, Singel, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 2
09:35 – 11:00 Skeleton, Singel, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1
10:25 – 11:05 Freestyle, Slopestyle, final, åk 1 (H) (Ev Svensk deltagare ) Direktsändning TV10, Viasat OS 4
10:50 – 12:55 Längdskidåkning, 10 km (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 6
10:55 – 11:25 Short Track, 500 m, kvartsfinaler (D) Direktsändning Viasat OS 3
11:00 – 12:30 Längdskidåkning, 10 km (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:15 Curling, Norge-Sverige (H) Direktsändning Viasat OS 2
11:00 – 14:20 Curling, Kanada-Danmark (H) Direktsändning Viasat OS 5
11:00 – 14:55 Curling, Norge-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 1
11:05 – 11:25 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (H) Direktsändning TV10
11:05 – 15:00 Freestyle, Slopestyle, final, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 4
11:25 – 12:15 Short Track, 1000 m, försöksheat (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 3
11:30 – 13:30 Ishockey, Lettland-Schweiz (H) Viasat Hockey
11:45 – 13:30 Freestyle, Slopestyle (H) Viasat OS 7
12:15 – 12:35 Short Track, 500 m, semifinaler (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 3
12:35 – 13:05 Short Track, Stafett 5000 m, semifinal (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 3
13:05 – 13:10 Short Track, 500 m, B-final (D) Direktsändning Viasat OS 3
13:05 – 13:30 Short Track, 500 m, final (D) Direktsändning TV10
13:10 – 17:10 Short Track, 500 m, final (D) Direktsändning Viasat OS 3
13:30 – 16:00 Ishockey, Slovakien-USA (H) Direktsändning Viasat OS 7
13:30 – 16:00 Ishockey, Ryssland-Slovenien (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 6
13:30 – 16:30 Ishockey, Slovakien-USA (H) Direktsändning Viasat Hockey
14:50 – 17:25 Skidskytte, 20 km (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
14:55 – 17:00 Skridsko, 1000 m (D) Direktsändning Viasat OS 5
14:55 – 18:00 Skridsko, 1000 m (D) Direktsändning Viasat OS 1
15:00 – 17:10 Skidskytte, 20 km (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
16:00 – 05:59 Curling, Schweiz-Kanada (D) Direktsändning Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Skridsko, Konståkning, Singel, kortprogram (H) Direktsändning Viasat OS 4
16:00 – 05:59 Curling, Sverige-Danmark (D) Direktsändning  Svensk deltagare Viasat OS 6
16:00 – 20:30 Skridsko, Konståkning, Singel, kortprogram (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10
16:30 – 18:55 Ishockey, Tjeckien-Sverige (H) Viasat Hockey
17:10 – 05:59 Rodel, Lagtävling Direktsändning Viasat OS 3
18:00 – 05:59 Ishockey, Sverige-Ryssland (D) Direktsändning Viasat OS 5
18:00 – 20:30 Ishockey, Sverige-Ryssland (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:45 Ishockey, Kanada-Norge (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
20:30 – 22:00 Freestyle, Slopestyle (H) Viasat Sport
20:30 – 23:00 Curling, Sverige-Danmark (D) TV10
20:45 – 23:00 Längdskidåkning, 10 km (D) Viasat OS 1
21:30 – 23:30 Ishockey, Ryssland-Slovenien (H) Viasat Hockey
22:00 – 23:30 Längdskidåkning, 10 km (D) Viasat Sport
23:30 – 02:30 Curling, Schweiz-Sverige (D) Viasat Sport
14:e februari
01:00 – 03:00 Ishockey, Sverige-Ryssland (D) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 08:35 Skidskytte, 20 km (H) Viasat OS 7
06:00 – 09:00 Curling, Sverige-Kina (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
06:00 – 09:00 Curling (H) Direktsändning Viasat OS 1
06:00 – 09:05 Curling, USA-Tyskland (H) Direktsändning Viasat OS 5
06:00 – 09:10 Curling, Kanada-Norge (H) Direktsändning Viasat OS 6
06:00 – 10:10 Skridsko, Konståkning, Singel, kortprogram (H) Viasat OS 3
06:55 – 08:30 Alpint, Superkombination, Störtlopp (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
09:00 – 11:00 Längdskidåkning, 10 km (D) Viasat OS 1
09:00 – 11:45 Ishockey, Tjeckien-Lettland (H) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 7
09:05 – 11:00 Längdskidåkning, 10 km (D) Viasat OS 5
09:40 – 12:20 Freestyle, Hopp, träning Viasat OS 2
10:50 – 13:00 Längdskidåkning, 15 km (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
11:00 – 12:45 Längdskidåkning, 15 km (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:05 Curling, Storbritannien-Japan (D) Direktsändning Viasat OS 6
11:00 – 14:15 Curling, Ryssland-Schweiz (D) Direktsändning Viasat OS 5
11:00 – 14:15 Curling, USA-Danmark (D) Direktsändning Viasat OS 4
11:00 – 14:40 Curling (D) Direktsändning Viasat OS 1
11:45 – 13:45 Ishockey, Sverige-Ryssland (D) Viasat Hockey
11:55 – 13:30 Rodel, Lagtävling Viasat OS 7
12:20 – 13:55 Alpint, Superkombination, Slalom (H) Direktsändning Viasat OS 2
12:25 – 13:30 Alpint, Superkombination, Slalom (H) Direktsändning TV10
13:25 – 14:55 Skeleton, Singel, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 3
13:30 – 15:50 Ishockey, Sverige-Schweiz (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 7
14:05 – 16:00 Längdskidåkning, 15 km (H) Viasat OS 6
14:40 – 16:15 Freestyle, Hopp, kval (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
14:50 – 17:25 Skidskytte, 15 km (D) Direktsändning Viasat OS 4
14:55 – 16:15 Skeleton, Singel, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 3
15:00 – 17:10 Skidskytte, 15 km (D) Direktsändning TV10
15:45 – 18:00 Ishockey, Norge-Finland (H) Viasat Hockey
16:00 – 20:30 Skridsko, Konståkning, Singel, friåkningsprogram (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 5
16:00 – 19:05 Curling, Storbritannien-Danmark (H) Direktsändning Viasat OS 6
16:05 – 20:00 Skridsko, Konståkning, Singel, friåkningsprogram (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
16:15 – 18:00 Längdskidåkning, 15 km (H) Viasat OS 1
16:35 – 17:45 Skeleton, Singel, åk 3 (D) Direktsändning Viasat OS 3
17:10 – 18:25 Backhoppning, Stor backe, försöksomgång (H) Viasat OS 7
17:10 – 18:25 Medaljceremoni Viasat OS 2
17:45 – 18:45 Skeleton, Singel, åk 4 (D) Direktsändning Viasat OS 3
18:00 – 20:45 Ishockey, Norge-Finland (H) Direktsändning Viasat OS 4
18:00 – 20:30 Ishockey, Norge-Finland (H) Direktsändning Viasat Hockey
18:00 – 20:45 Ishockey, Kanada-Österrike (H) Direktsändning Viasat OS 1
18:25 – 19:40 Backhoppning, Stor backe, kval (H) Direktsändning Viasat OS 7
18:25 – 19:40 Freestyle, Hopp, final (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
19:40 – 23:00 Ishockey (H) Viasat OS 2
20:15 – 22:15 Längdskidåkning, 15 km (H) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, Sverige-Schweiz (H) Viasat Hockey
20:45 – 23:00 Ishockey, Sverige-Schweiz (H) Viasat OS 1
22:15 – 01:30 Curling, Sverige-Kina (H) Viasat Sport
22:30 – 00:30 Ishockey, Kanada-Österrike (H) Viasat Hockey
15:e februari
05:40 – 09:59 Konståkning – Singel, kortprogram (H) Viasat OS 3
06:00 – 07:25 Freestyle – Hopp, final (D) Viasat OS 2
06:00 – 08:00 Skeleton – Singel (D) Viasat OS 6
06:00 – 09:00 Curling – Kina-Sverige (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 4
06:00 – 09:00 Curling – Kanada-Japan (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
06:00 – 09:00 Curling – Storbritannien-Sydkorea (D) Direktsändning Viasat OS 7
08:00 – 10:00 Alpint – Super-G (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
09:00 – 10:55 Längdskidåkning – 15 km (H) Viasat OS 1
09:00 – 11:20 Ishockey – Finland-Sverige (D)Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 7
09:00 – 12:15 Ishockey – Slovakien-Slovenien (H) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 6
10:50 – 12:40 Längdskidåkning – Stafett 4×5 km (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 5
10:55 – 11:45 Short Track – 1500 m, försöksheat (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
11:00 – 12:15 Längdskidåkning – Stafett 4×5 km (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:25 Curling – Danmark-Schweiz (H) Direktsändning Viasat OS 3
11:20 – 14:00 Curling – Sverige-Tyskland (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 2
11:35 – 14:45 Curling – Kanada-Storbritannien (H) Viasat OS 6
11:45 – 12:15 Short Track – 1000 m, kvartsfinaler (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
12:15 – 12:45 Short Track – 1500 m, semifinaler (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
12:15 – 14:55 Ishockey – Sverige-Schweiz (H) Viasat Hockey
12:45 – 13:10 Short Track – 1000 m, semifinaler (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
13:10 – 13:15 Short Track – 1500 m, B-final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
13:15 – 13:20 Short Track – 1500 m, final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
13:20 – 13:25 Short Track – 1000 m, B-final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
13:25 – 14:15 Short Track – 1000 m, final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
13:30 – 15:50 Ishockey – USA-Ryssland (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 5
13:30 – 16:25 Ishockey – Schweiz-Ryssland (D)Direktsändning Viasat OS 7
14:15 – 15:40 Längdskidåkning – Stafett 4×5 km (D) Viasat OS 1
14:25 – 16:10 Skridsko – 1500 m (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 2
15:40 – 17:10 Skeleton – Singel, åk 3 (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:00 – 19:05 Curling – Storbritannien-Schweiz (D) Direktsändning Viasat OS 6
16:00 – 19:05 Curling – USA-Sverige (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 3
17:10 – 18:15 Skeleton – Singel, åk 4 (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
17:15 – 18:00 Curling – Highlights Viasat OS 2
17:25 – 18:25 Backhoppning – Stor backe, försöksomgång (H) Direktsändning Viasat OS 5
18:00 – 20:30 Ishockey – Sverige-Lettland (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
18:00 – 20:30 Ishockey – Schweiz-Tjeckien (H) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 7
18:10 – 21:30 Curling – Danmark-Kina (D) Viasat OS 4
18:15 – 20:30 Alpint – Super-G (D) Viasat OS 1
18:25 – 19:35 Backhoppning – Stor backe, första omgången (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 5
19:05 – 22:15 Curling – Ryssland-Kina (H) Viasat OS 6
19:05 – 22:15 Curling – Kanada-Ryssland (D) Viasat OS 3
19:35- 20:15 Backhoppning – Stor backe, andra omgången (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 5
20:15 – 23:00 Ishockey – USA-Ryssland (H) TV10, Viasat OS 1
20:30 – 22:30 Alpint – Super-G (D) Viasat Sport
22:30 – 00:30 Ishockey – Sverige-Lettland (H) Viasat Hockey
22:30 – 23:45 Längdskidåkning – Stafett 4×5 km (D) Viasat Sport
23:45 – 02:00 Ishockey – USA-Ryssland (H) Viasat Sport
00:30 – 02:30 Ishockey – Schweiz-Tjeckien (H) Viasat Hockey
00:30 – 02:30 Ishockey – Sverige-Lettland (H) TV10, Viasat OS 1
02:30 – 06:00 Alpint – Super-G (D) TV10, Viasat OS 1
16:e februari
01:00 – 03:00 Ishockey, Sverige-Lettland (H) TV10, Viasat OS 1
03:00 – 05:59 Alpint, Super-G (D) Viasat OS 1
05:35 – 07:55 Bob, Tvåmannabob, träning Viasat OS 4
06:00 – 08:00 Backhoppning, Stor backe (H) Viasat OS 6
06:00 – 09:00 Curling, Storbritannien-Norge (H) Direktsändning Viasat OS 5
06:00 – 09:00 Curling, Sverige-Ryssland (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 7
06:00 – 09:10 Curling, USA-Kanada (H) Direktsändning Viasat OS 3
06:50 – 09:15 Alpint, Super-G (H) Direktsändning Viasat OS 2
07:55 – 08:40 Snowboardcross, Seedningsåk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
07:00 – 09:00 Alpint, Super-G (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
08:40 – 09:10 Snowboardcross, Seedningsåk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
09:00 – 11:30 Ishockey, Österrike-Norge (H) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 5
09:00 – 11:40 Ishockey, Placeringsmatch, Finland-Tyskland (D) Direktsändning Viasat OS 6
09:10 – 11:00 Längdskidåkning, Stafett 4×5 km (D) Viasat OS 1
10:10 – 11:00 Snowboardcross, final (D) Direktsändning TV10
10:10 – 14:15 Snowboardcross, final (D) Direktsändning Viasat OS 4
10:50 – 13:45 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
11:00 – 13:30 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:00 – 14:00 Curling, Sverige-Ryssland (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 1
11:00 – 14:00 Curling, Sverige-Ryssland (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10
11:00 – 14:25 Curling, Japan-Schweiz (D) Direktsändning Viasat OS 7
11:00 – 14:25 Curling, Danmark-Sydkorea (D) Direktsändning Viasat OS 2
11:30 – 13:30 Ishockey, Sverige-Lettland (H) Viasat Hockey
11:40 – 13:30 Skridsko, 1500 m (H) Viasat OS 6
13:30 – 16:00 Ishockey, Ryssland-Slovakien (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 6
13:30 – 16:00 Ishockey, Slovenien-USA (H) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 5
14:00 – 16:00 Ishockey, Sverige-Lettland (H) Viasat OS 1
14:15 – 16:00 Bob, Tvåmannabob, träning (D) Viasat OS 4
14:25 – 15:00 Freestyle, Hopp, träning (D) Viasat OS 2
14:25 – 16:00 Snowboardcross (D) Viasat OS 7
14:55 – 17:25 Skridsko, 1500 m (D) Direktsändning Viasat OS 3
15:50 – 17:25 Skidskytte, 15 km masstart (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
16:00 – 19:05 Curling, Norge-Schweiz (H) Direktsändning Viasat OS 7
16:00 – 05:59 Skridsko, Konståkning, Isdans, kortprogram Direktsändning Viasat OS 4
16:00 – 17:10 Skidskytte, 15 km masstart (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
16:00 – 19:00 Curling, USA-Sverige (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 1, Viasat OS 6
16:00 – 20:00 Skridsko, Konståkning, Isdans, kortprogram Direktsändning TV10
17:10 – 18:45 Bob, Tvåmannabob, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 5
17:30 – 18:00 Freestyle, Hopp, träning (D) Viasat OS 2
18:00 – 20:45 Ishockey, Placeringsmatch, Ryssland-Japan (D) Direktsändning Viasat OS 3
18:00 – 19:40 Ishockey, Finland-Kanada (H) Direktsändning Viasat OS 2
18:00 – 20:30 Ishockey, Finland-Kanada (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
18:00 – 20:30 Ishockey, Placeringsmatch, Ryssland-Japan (D) Direktsändning Viasat Hockey
18:45 – 20:00 Bob, Tvåmannabob, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 5
19:00 – 20:15 Snowboardcross (D) Viasat OS 1
19:40 – 23:00 Curling (D) Viasat OS 2
20:00 – 23:00 Curling, USA-Sverige (H) TV10
20:15 – 23:00 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H)span> Viasat OS 1
20:30 – 22:30 Alpint, Super-G (H) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, Ryssland-Slovakien (H) Viasat Hockey
22:30 – 00:30 Ishockey, Finland-Kanada (H) Viasat Hockey
22:30 – 00:45 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H) Viasat Sport
17:e februari
00:45 – 02:45 Ishockey, Finland-Kanada (H) Viasat Sport
01:00 – 02:00 Snowboardcross (D) TV10, Viasat OS 1
05:35 – 08:00 Backhoppning, Lagtävling, stor backe, träning (H) Viasat OS 6
06:00 – 09:00 Curling, Japan-Kina (D) Direktsändning Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Curling, Ryssland-Storbritannien (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 3
06:00 – 09:20 Curling, Japan-Kina (D) Direktsändning Viasat OS 5
06:00 – 09:25 Curling, Sydkorea-USA (D) Direktsändning Viasat OS 2
07:00 – 11:00 Skridsko, Konståkning, Isdans, kortprogram Viasat OS 7
07:55 – 08:50 Snowboardcross, seedningsåk 1 (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
08:00 – 10:30 Första veckans 41 medaljer Viasat OS 6
08:50 – 09:30 Snowboardcross, seedningsåk 2 (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
09:00 – 11:00 Ishockey, Slovenien-USA (H) Viasat Hockey
09:20 – 11:00 Skridsko, 1500 m (D) Viasat OS 5
10:30 – 11:30 Snowboardcross, final (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 4
10:30 – 13:30 Längdskidåkning, Stafett 4×10 km (H) Viasat OS 6
11:00 – 13:00 Ishockey, Ryssland-Slovakien (H) Viasat Hockey
11:00 – 14:00 Curling (H) Direktsändning Viasat OS 1
11:00 – 14:00 Curling, Kina-Storbritannien (H) Direktsändning TV10
11:00 – 14:25 Curling, Schweiz-USA (H) Direktsändning Viasat OS 5
11:00 – 14:25 Curling, Norge-Danmark (H) Direktsändning Viasat OS 7
11:00 – 14:25 Curling, Tyskland-Ryssland (H) Direktsändning Viasat OS 2
11:00 – 14:40 Curling, Kina-Storbritannien (H) Direktsändning Viasat OS 3
13:00 – 14:55 Ishockey, Finland-Kanada (H) Viasat Hockey
13:30 – 16:00 Ishockey, Semifinal 1, Sverige-USA (D) Direktsändning  Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
13:30 – 16:25 Ishockey, Semifinal 1, Sverige-USA (D) Direktsändning  Svensk deltagare Viasat OS 6
14:00 – 16:00 Snowboardcross, final (H) Viasat OS 1
14:25 – 16:00 Snowboardcross (H) Viasat OS 7
14:45 – 16:00 Freestyle, Hopp, kval (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 4
14:55 – 16:50 Ishockey, Sverige-Lettland (H) Viasat Hockey
15:25 – 17:00 Bob, Tvåmannabob, åk 3 (H) Direktsändning Viasat OS 5
15:50 – 17:25 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) Direktsändning Viasat OS 3
16:00 – 19:00 Curling, Gruppspel (D) Direktsändning Viasat OS 7
16:00 – 17:10 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
16:00 – 19:00 Curling: Sverige-Japan (D) Direktsändning   Svensk deltagare Viasat OS 1
16:00 – 19:20 Skridsko, Konståkning, Isdans, fridans Direktsändning TV10, Viasat OS 2
17:00 –18:00 Bob, Tvåmannabob, åk 4 (H) Direktsändning Viasat OS 5
17:10 – 18:10 Backhoppning, Lagtävling, stor backe, försöksomgång (H) Viasat OS 6
17:10 – 18:25 Medaljceremoni Viasat OS 4
18:00 – 05:59 Ishockey, Semifinal 2, Kanada-Schweiz (D) Direktsändning Viasat OS 3
18:00 – 20:30 Ishockey, Semifinal 2, Kanada-Schweiz (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
18:10 – 19:20 Backhoppning, Lagtävling, Stor backe, första omgången (H) Direktsändning Viasat OS 6
18:25 –20:00 Freestyle, Hopp, final (H) Direktsändning Viasat OS 4
19:00 – 20:00 Snowboardcross, final (H) Viasat OS 1
19:20 – 20:15 Backhoppning, Lagtävling, Stor backe, andra omgången (H) Direktsändning Viasat OS 6
19:20 – 20:30 Freestyle, Hopp, final (H) TV10
19:40 – 23:00 Curling (D) Viasat OS 2
20:00 – 21:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) Viasat OS 1
20:30 – 21:30 Snowboardcross, final (H) Viasat Sport
20:30 – 23:00 Curling: Sverige-Japan (D) TV10
21:00 – 23:00 Ishockey, Semifinal 1, USA – Sverige (D) Viasat OS 1
21:30 – 22:15 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) Viasat Sport
21:30 – 23:30 Ishockey, Semifinal 1, USA – Sverige (D) Viasat Hockey
22:15 – 00:15 Ishockey, Semifinal 1, USA – Sverige (D) Viasat Sport
23:30 – 01:30 Ishockey, Semifinal 2, Kanada – Schweiz (D) Viasat Hockey
18:e februari
00:15 – 02:15 Ishockey, Semifinal 2, Kanada – Schweiz (D) Viasat Sport
01:00 – 03:00 Ishockey, Semifinal 2, Kanada – Schweiz (D) TV10, Viasat OS 1
03:00 – 04:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 07:30 Freestyle, Hopp (H) Viasat OS 4
06:00 – 09:00 Curling, Utslagsomgång Direktsändning TV10, Viasat OS 1, Viasat OS 5, Viasat OS 6
06:00 – 11:00 Curling, Utslagsomgång Direktsändning Viasat OS 7
07:30 – 09:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) Viasat OS 4
07:55 – 10:15 Alpint, Storslalom, första åket (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
08:00 – 10:00 Alpint, Storslalom, första åket (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
09:00 – 10:25 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) Viasat OS 1
09:00 – 11:20 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1, Slovenien – Österrike (H) Direktsändning TV10
09:00 – 12:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1, Slovenien – Österrike (H) Direktsändning Viasat OS 5
09:00 – 12:00 Ishockey, Placeringsmatch, Tyskland – Japan (D) Direktsändning Viasat OS 6
09:25 – 10:25 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe, försöksomgång (H) Viasat OS 4
09:30 – 11:30 Ishockey, Semifinal 2, Kanada – Schweiz  (D) Viasat Hockey
10:15 – 11:25 Bob, Tvåmannabob (H) Viasat OS 2
10:25 – 11:15 Short Track, 1000 m, försöksheat (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
10:25 – 11:50 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (H) Direktsändning Viasat OS 4
10:30 – 11:30 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
11:15 – 11:55 Short Track, 500 m, försöksheat (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
11:25 – 13:25 Alpint, Storslalom, andra åket (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
11:30 – 13:00 Alpint, Storslalom, andra åket (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:30 – 12:40 Skidskytte, 15 km masstart (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:55 – 12:05 Short Track, Stafett 3000 m, B-final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
12:05 – 12:45 Short Track, Stafett 3000 m, final (D) Direktsändning Viasat OS 3
12:05 – 13:30 Short Track, Stafett 3000 m, final (D) Direktsändning Viasat OS 1
12:50 – 14:00 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H) Direktsändning Viasat OS 4
13:00 – 13:35 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H) Direktsändning TV10
13:30 – 16:00 Ishockey, Placeringsmatch, Finland – Ryssland (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 6
13:30 – 16:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 2, Ryssland – Norge (H) Direktsändning Viasat Hockey, Viasat OS 5
13:55 – 17:20 Skridsko, 10.000 m (H) Direktsändning Viasat OS 3
14:00 – 16:45 Skridsko, 10.000 m (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
14:10 – 14:50 Freestyle, Skicross, träning (H) Viasat OS 7
14:40 – 15:40 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 1 (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
14:50 – 16:00 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H) Viasat OS 7
15:40 – 16:25 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (H) Direktsändning TV10
15:40 – 17:10 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 2
16:00 – 17:00 Skidskytte, 12,5 km masstart (D) Viasat OS 1
16:00 – 18:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1, Slovenien – Österrike (H) Viasat Hockey
16:10 – 17:15 Bob, Tvåmannabob, åk 1 (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 4
16:15 – 18:00 Alpint, Storslalom (D) Viasat OS 5
17:00 – 18:15 Freestyle, Hopp, final (H) Viasat OS 1
17:10 – 18:25 Medaljceremoni Viasat OS 2
17:15 – 05:59 Bob, Tvåmannabob, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 4
17:15 – 18:25 Bob, Tvåmannabob, åk 2 (D) Direktsändning TV10
18:00 – 20:30 Ishockey, Playoff till kvartsfinal, Tjeckien – Slovakien (H) Direktsändning TV3, Viasat OS 5
18:00 – 20:30 Ishockey, Playoff till kvartsfinal, Schweiz – Lettland (H) Direktsändning Viasat Sport, Viasat Hockey, Viasat OS 3
18:15 – 21:45 Alpint, Storslalom (D) Viasat OS 1
18:25 – 19:00 Freestyle, Halfpipe, final, åk 1 (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
19:00 – 19:30 Freestyle, Halfpipe, final, åk 2 (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
20:30 – 00:00 Alpint, Storslalom (D) Viasat Sport
20:30 – 22:30 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 3, Schweiz – Lettland (H) Viasat Hockey
21:45 – 23:00 Freestyle, Halfpipe (H) Viasat OS 1
22:30 – 00:30 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 1, Slovenien – Österrike (H) Viasat Hockey
19:e februari
00:00 – 02:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H) Viasat Sport
01:00 – 03:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H) TV10, Viasat OS 1
02:00 – 04:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H) Viasat Sport
03:00 – 05:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H) TV10, Viasat OS 1
04:45 – 05:59 Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stil Viasat OS 1
05:00 – 06:10 Freestyle, Halfpipe (H) TV10
06:00 – 07:15 Freestyle, Halfpipe (H) Viasat OS 3
06:00 – 08:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H) Viasat OS 1
06:10 – 08:00 Snowboard, Parallellstorslalom (H/D) Direktsändning TV10
06:10 – 08:20 Freestyle, Parallellstorslalom, kval (H/D) Direktsändning Viasat OS 4
06:10 – 08:35 Ishockey, Kvalspel (H) Viasat OS 2
07:55 – 10:30 Alpint, Storslalom, första åket (H)  Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
08:00 – 10:15 Alpint, Storslalom, åk 1 (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3
08:00 – 10:15 Alpint, Storslalom, åk 1 (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat Sport
08:00 – 11:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal (H) Viasat OS 1
09:00 – 11:25 Ishockey,Playoff tlll kvartsfinal (H) Tjeckien – Slovakien TV10
09:00 – 11:20 Ishockey, kvartsfinal, Sverige – Slovenien Direktsändning  Svensk deltagare TV3
09:00 – 11:35 Ishockey, Kvartsfinal 1 (H) Direktsändning  Svensk deltagare Viasat OS 5
09:55 – 12:30 Freestyle, Parallellstorslalom, final (H/D) Direktsändning Viasat OS 4
10:00 – 12:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 2 (H) Viasat Hockey
10:05 – 11:05 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
10:15 – 11:05 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3
10:15 – 11:05 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat Sport
11:00 – 14:00 Curling, Semifinal (D) Sverige-Schweiz Direktsändning  Svensk deltagare TV10
11:00 – 14:15 Curling, Semifinal (D)  Direktsändning  Svensk deltagare Viasat OS 7
11:00 – 14:15 Curling, Semifinal (D) Direktsändning  Svensk deltagare Viasat OS 6
11:05 – 12:00 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3
11:05 – 12:00 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat Sport
11:05 – 12:35 Längdskidåkning, Teamsprint, semifinal (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
11:25 – 13:25 Alpint, Storslalom, andra åket (H) Direktsändning Viasat OS 3
11:25 – 13:30 Alpint, Storslalom, andra åket (H) Direktsändning TV10
11:35 – 13:30 Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning, träning (H) Viasat OS 5
12:00 – 14:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 3 (H) Viasat Hockey
13:15 – 14:00 Längdskidåkning, Teamsprint, final (H) Direktsändning  (Ev  Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
14:00 – 16:00 Ishockey, Kvartsfinal 1 (H) Svensk deltagare TV10
13:30 – 16:15 Ishockey, Kvartsfinal 2 (H) Direktsändning  Ryssland – Finland Viasat OS 5
14:00 – 15:00 Nordisk kombination, Backhoppning, stor backe (H) Viasat OS 1
14:00 – 16:00 Ishockey, Playoff till kvartsfinal 4 (H) Viasat Hockey
14:10 – 14:45 Freestyle, Skicross, träning (D) Viasat OS 2
14:15 – 16:00 Freestyle, Parallellstorslalom (H/D) Viasat OS 7
14:15 – 16:00 Alpint, Storslalom (H) Viasat OS 6
14:25 – 16:40 Skridsko, 5000 m (D) Direktsändning Viasat OS 4
15:00 – 16:00 Nordisk kombination, Längdskidåkning, 10 km (H) Viasat OS 1
15:20 – 17:35 Skidskytte, Mixedstafett Direktsändning Viasat OS 3
15:30 – 17:15 Skidskytte, Mixedstafett Direktsändning TV3
15:30 – 17:15 Skidskytte, Mixedstafett Direktsändning Viasat Sport
16:00 – 18:00 Ishockey, Kvartsfinal 1 (H) Viasat Hockey
16:00 – 19:00 Curling, Semifinal (H) Sverige-Storbritannien Direktsändning  Svensk deltagare TV10, Viasat OS 7, Viasat OS 6
16:00 – 20:30 Skridsko, Konståkning, Singel, kortprogram (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 1, Viasat OS 2
16:15 – 18:00 Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stil Viasat OS 5
17:10 – 18:15 Bob, Tvåmannabob, åk 3 (D) Direktsändning Viasat OS 4
18:00 – 05:59 Ishockey, Kvartsfinal 3 (H) Kanada – Lettland Direktsändning Viasat OS 3
18:00 – 20:30 Ishockey, Kvartsfinal 3 (H) USA – Tjeckien  Direktsändning Viasat OS5
18:00 – 20:30 Ishockey, Kvartsfinal 4 (H) Kanada – Lettland Direktsändning Viasat Hockey
18:15 – 05:59 Bob, Tvåmannabob, åk 4 (D) Direktsändning Viasat OS 4
20:30 – 22:30 Ishockey, Kvartsfinal 2 (H) Viasat Hockey
20:30 – 23:00 Ishockey, Kvartsfinal31 (H) Viasat Hockey
22:30 – 00:30 Ishockey, Kvartsfinal 1, Sverige – Lettland (H) Svensk deltagare Viasat Hockey
22:45 – 23:45 Längdskidåkning, Sprint, stafett klassisk stil Viasat Sport
23:45 – 01:45 Ishockey, Kvartsfinal (H) Viasat Sport
00:30 – 02:30 Ishockey, kvartsfinal 4 Viasat Hockey
20:e februari
01:00 – 04:45 Alpint, Storslalom (H) Viasat OS 1
01:00 – 04:45 Alpint, Storslalom (H) TV10
01:45 – 03:45 Ishockey, Kvartsfinal (H) Viasat Sport
01:00 – 03:00 Ishockey, Final (D) TV10, Viasat Sport, Viasat OS 1
06:00 – 07:00 Curling, Semifinal (H) Viasat OS 2
06:00 – 08:10 Bob, Tvåmannabob (D) Viasat OS 3
06:55 – 09:30 Bob, Fyrmannabob, träning (H) Viasat OS 7
07:55 – 08:55 Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning, försöksomgång (H) Viasat OS 2
08:40 – 09:30 Freestyle, Skicross, seedningsåk (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport, Viasat OS 3
08:55 – 10:00 Nordisk kombination, Lagtävling, backhoppning (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
09:00 – 11:00 Ishockey, Kvartsfinal 1 (H) Viasat Hockey
09:30 – 12:30 Curling, Bronsmatch, Storbritannien-Schweiz (D) Direktsändning TV10, Viasat OS 5
10:25 – 12:30 Freestyle, Skicross, 1/16-final (H) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) Viasat OS 3
10:30 – 11:05 Freestyle, Skicross, 1/16-final (H) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
10:30 – 12:30 Ishockey, Kvartsfinal 3 (H) Viasat OS 1
11:00 – 13:00 Ishockey, Kvartsfinal 2 (H) Viasat Hockey
11:05 – 11:25 Freestyle, Skicross, kvartsfinal (H) (Ev Svensk deltagare ) Direktsändning TV3, Viasat Sport
11:25 – 11:40 Freestyle, Skicross, semifinal (H) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
11:40 – 12:00 Freestyle, Skicross, final (H) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
11:50 – 13:30 Nordisk kombination, Lagtävling, Längdskidåkning, 4×5 km (H) Direktsändning Viasat OS 2
12:00 – 13:00 Nordisk kombination, Lagtävling, Längdskidåkning, 4×5 km (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
12:30 – 15:25 Ishockey, Kvartsfinal 4 (H) Viasat OS 1
13:00 – 14:55 Ishockey, Kvartsfinal 3 (H) Viasat Hockey
13:00 – 15:25 Ishockey, Bronsmatch, Schweiz-Sverige (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10
13:00 – 16:00 Ishockey, Bronsmatch, Schweiz-Sverige (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 4
13:15 – 15:25 Skidskytte, Mixedstafett Viasat OS 3
14:30 – 17:30 Curling, Final, Sverige-Kanada (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
14:30 – 18:00 Curling, Final, Sverige-Kanada (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 5
14:55 – 16:50 Ishockey, Kvartsfinal 4 (H) Viasat Hockey
15:25 – 16:10 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
16:00 – 20:15 Skridsko, Konståkning, Singel, friåkningsprogram (D) Direktsändning TV10
16:00 – 20:30 Skridsko, Konståkning, Singel, friåkningsprogram (D) Direktsändning Viasat OS 2
16:10 – 16:45 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1
16:10 – 17:15 Freestyle, Halfpipe, kval, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 3
16:45 – 18:25 Freestyle, Skicross, final (H) Viasat OS 1
17:10 – 05:59 Medaljceremoni Viasat OS 6
18:00 – 05:59 Nordisk kombination, Lagtävling (H) Viasat OS 5
18:00 – 21:15 Ishockey, Final, Kanada-USA (D) Direktsändning Viasat OS 4
18:00 – 20:30 Ishockey, Final, Kanada-USA (D) Direktsändning TV3, Viasat Sport
18:25 – 18:55 Freestyle, Halfpipe, final, åk 1 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
18:55 – 19:30 Freestyle, Halfpipe, final, åk 2 (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 3
19:30 – 23:00 Curling, Final (D) Viasat OS 1
20:30 – 22:00 Freestyle, Skicross (H) Viasat Sport
21:30 – 23:30 Ishockey, Bronsmatch (D) Viasat Hockey
22:00 – 01:00 Curling, Final (D) Viasat Sport
23:30 – 01:30 Ishockey, Final (D) Viasat Hockey
21:e februari
06:00 – 08:40 Ishockey, Final (D) Viasat OS 2
06:00 – 11:30 Ishockey, Final (D) Viasat OS 1
06:10 – 10:25 Skridsko, Konståkning, Singel, friåkningsprogram (D) Viasat OS 3
06:10 – 08:20 Snowboard, Parallell storslalom, kval (D)(H) Viasat OS 4
08:40 – 09:40 Freestyle, Skicross, seedningsåk (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
08:45 – 09:25 Freestyle, Skicross, seedningsåk (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
09:30 – 12:30 Curling, Bronsmatch, Sverige-Kina (H) Direktsändning  Svensk deltagare TV10, Viasat OS 4
10:25 – 12:15 Freestyle, Skicross, 1/16-final (D) (Ev Svensk deltagare ) Direktsändning Viasat OS 2
10:25 – 13:00 Bob, Fyrmannabob, träning (H) Viasat OS 3
10:30 – 11:05 Freestyle, Skicross, 1/16-final (D) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
11:05 – 11:25 Freestyle, Skicross, kvartsfinal (D) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
11:25 – 11:40 Freestyle, Skicross, semifinal (D) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
11:30 – 12:30 Freestyle, Halfpipe (D) Viasat OS 1
11:40 – 11:45 Freestyle, Skicross, final (D) Direktsändning  (Ev Svensk deltagare ) TV3, Viasat Sport
12:15 – 16:15 Curling, Final (D) Svensk deltagare Viasat OS 2
12:30 – 14:25 Freestyle, Skicross, final (H) Viasat OS 1
13:00 – 15:00 Ishockey, Final (D) Viasat Hockey
13:00 – 15:30 Ishockey, Semifinal 1, Sverige-Finland (H) Direktsändning Svensk deltagare TV10
13:00 – 16:00 Ishockey, Semifinal 1, Sverige-Finland (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 7
13:40 – 15:20 Alpint, Slalom, första åket (D) Svensk deltagare Direktsändning Viasat OS 3
13:45 – 14:45 Alpint, Slalom, första åket (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
14:25 – 15:15 Skridsko, Lagstafett, kvartsfinal (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
14:30 – 18:10 Curling, Final, Kanada-Storbritannien (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 4
14:45 – 17:30 Curling, Final, Kanada-Storbritannien (H) Direktsändning Viasat Sport
15:15 – 16:05 Skridsko, Lagstafett, kvartsfinal (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 5
15:20 – 17:45 Skidskytte, Stafett 4×6 km (D) Direktsändning Viasat OS 6
15:30 – 17:10 Skidskytte, Stafett 4×6 km (D) Direktsändning TV3
15:55 – 17:10 Freestyle, Halfpipe (D) Viasat OS 3
16:05 – 16:45 Skridsko, Lagstafett, semifinal (H) Direktsändning Viasat OS 5
16:05 – 17:30 Skridsko, Lagstafett, semifinal (H) Direktsändning Viasat OS 1
17:10 – 05:59 Medaljceremoni Viasat OS 7
17:10 – 18:30 Alpint, Slalom, andra åket (D) Direktsändning Svensk deltagare TV10, Viasat OS 3
17:30 – 17:45 Short Track, 500 m, kvartsfinaler (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
17:45 – 18:15 Short Track, 1000 m, kvartsfinaler (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:00 – 20:45 Ishockey, Semifinal 2, Kanada-USA (H) Direktsändning Viasat OS 5
18:00 – 20:30 Ishockey, Semifinal 2, Kanada-USA (H) Direktsändning TV3, Viasat Sport
18:10 – 05:59 Freestyle, Skicross (D) Viasat OS 4
18:15 – 18:20 Short Track, 500 m, semifinaler (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:20 – 18:45 Short Track, 1000 m, semifinaler (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:45 – 05:59 Skidskytte, Stafett 4×6 km (D) Viasat OS 3
18:45 – 18:50 Short Track, 500 m, B-final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:50 – 18:55 Short Track, 500 m, final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
18:55 – 19:00 Short Track, 1000 m, B-Final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:00 – 19:20 Short Track, 1000 m, Final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:00 – 21:00 Ishockey, Final (D) Viasat Hockey
19:20 – 19:30 Short Track, Stafett 5000 m, B-final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
19:30 – 20:30 Short Track, Stafett 5000 m, Final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 2
20:30 – 22:00 Freestyle, Skicross, final (D) Viasat Sport
20:30 – 23:00 Ishockey, Semifinal 1 (H) Viasat OS 1
21:00 – 23:00 Ishockey, Semifinal 1 (H) Viasat Hockey
22:00 – 01:30 Curling, Final (H) Viasat Sport
23:00 – 01:00 Ishockey, Semifinal 2 (H) Viasat Hockey
22:a februari
01:00 – 04:00 Curling, Final (H) TV10, Viasat OS 1
02:45 – 04:45 Ishockey, Bronsmatch (H) TV10, Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Alpint, Slalom (D) Viasat OS 1
06:00 – 09:00 Short Track, Finaler Viasat OS 2
06:10 – 08:00 Snowboard, Parallellslalom, kval (H/D) Direktsändning TV10, Viasat OS 4
08:30 – 10:10 Alpint, Slalom, andra åket (D) Viasat OS 4
09:00 – 12:00 Curling, Final (H) Viasat OS 1
09:30 – 11:30 Ishockey, Final (D) Viasat Hockey
10:10 – 12:30 Snowboard, Parallellslalom, final (H/D) Direktsändning TV10, Viasat OS 4
10:20 – 12:35 Längdskidåkning, 30 km (D) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
10:30 – 12:15 Längdskidåkning, 30 km (D) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
11:30 – 13:30 Ishockey, Semifinal 1 (H) Viasat Hockey
12:00 – 14:25 Skidskytte, Stafett 4×6 km (D) Viasat OS 1
13:00 – 16:00 Ishockey, Semifinal 2 (H) Viasat OS 2
13:30 – 15:30 Ishockey, Semifinal 2 (H) Viasat Hockey
13:40 – 15:30 Alpint, Slalom, första åket (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
13:45 – 15:30 Alpint, Slalom, åk 1 (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
14:25 – 14:50 Skridsko, Lagstafett, semifinal (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
14:50 – 14:55 Skridsko, Lagstafett, D-final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
14:55 – 15:15 Skridsko, Lagstafett, C-final (H) Direktsändning Viasat OS 4
14:58 – 15:14 Skridsko, Lagstafett, C-final (H) Direktsändning Viasat OS 1
15:14 – 15:20 Skridsko, Lagstafett, D-final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
15:20 – 15:50 Skridsko, Lagstafett, C-final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
15:20 – 17:45 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 5
15:30 – 17:20 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
15:30 – 17:25 Ishockey, Bronsmatch (D) Svensk deltagare Viasat Hockey
15:50 – 16:00 Skridsko, Lagstafett, B-final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:00 – 16:15 Skridsko, Lagstafett, final (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:00 – 19:00 Ishockey, Bronsmatch, USA-Finland (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 2
16:15 – 16:20 Skridsko, Lagstafett, B-final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
16:20 – 17:25 Skridsko, Lagstafett, final (D) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
17:10 – 19:00 Alpint, Slalom, andra åket (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
17:10 – 05:59 Medaljceremoni Viasat OS 7
17:20 – 18:35 Alpint, Slalom, andra åket (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
17:25 – 20:15 Skridsko, Konståkning, Uppvisning Direktsändning Viasat OS 6
17:25 – 18:55 Bob, Fyrmannabob, åk 1 (H) Direktsändning Viasat OS 1, Viasat OS 4
17:45 – 05:59 Längdskidåkning, 30 km (D) Viasat OS 5
18:55 – 20:30 Bob, Fyrmannabob, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 4
18:55 – 20:10 Bob, Fyrmannabob, åk 2 (H) Direktsändning Viasat OS 1
19:00 – 20:00 Skridsko, Konståkning, Uppvisning Direktsändning TV3, Viasat Sport
20:00 – 21:45 Längdskidåkning, 30 km (D) Viasat Sport
20:10 – 23:00 Alpint, Slalom (H) Viasat OS 1
21:45 – 23:30 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H) Viasat Sport
22:00 – 00:00 Ishockey, Bronsmatch (H) Viasat Hockey
23:30 – 01:30 Ishockey, Bronsmatch (H) Viasat Sport
23:e februari
00:30 – 02:15 Längdskidåkning, 30 km (D) TV10, Viasat OS 1
01:30 – 04:15 Alpint, Slalom (H) Viasat Sport
06:00 – 07:45 Längdskidåkning, 30 km (D) Viasat OS 1
06:10 – 08:30 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H) Viasat OS 3
07:00 – 09:30 Alpint, Slalom (H) Viasat OS 5
07:45 – 09:30 Skidskytte, Stafett 4×7,5 km (H) Viasat OS 1
07:50 – 11:05 Längdskidåkning, 50 km masstart (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 2
08:00 – 10:45 Längdskidåkning, 50 km masstart (H) Direktsändning Svensk deltagare TV3, Viasat Sport
08:30 – 10:30 Ishockey, Semifinal 1 (H) Viasat Hockey
08:30 – 11:40 Ishockey, Bronsmatch (H) Viasat OS 3
09:30 – 11:30 Ishockey, Bronsmatch (H) Viasat OS 1
10:25 – 11:55 Bob, Fyrmannabob, åk 3 (H) Direktsändning TV10, Viasat OS 5
10:30 – 12:30 Ishockey, Semifinal 2 (H) Viasat Hockey
11:05 – 13:30 Andra veckans 55 medaljer Viasat OS 2
11:30 – 13:00 Alpint, Slalom, andra åket (H) Viasat OS 1
11:55 – 05:59 Bob, Fyrmannabob, åk 4 (H) Direktsändning Viasat OS 5
11:55 – 13:05 Bob, Fyrmannabob, åk 4 (H) Direktsändning TV10
13:00 – 16:00 Ishockey, Final, Sverige-Kanada (H) Svensk deltagare Direktsändning TV3, Viasat Sport
13:00 – 16:00 Längdskidåkning, 50 km masstart (H) Viasat OS 1
13:00 – 17:00 Ishockey, Final, Sverige-Kanada (H) Direktsändning Svensk deltagare Viasat OS 3
13:30 – 16:30 Bob, Fyrmannabob (H) Viasat OS 2
16:00 – 17:00 Freestyle, Halfpipe (D) Viasat OS 1
16:30 – 18:30 Ishockey, Final (H) Viasat Hockey
16:55 – 19:35 Avslutningsceremoni Direktsändning Viasat OS 7
17:00 – 05:59 Avslutningsceremoni Direktsändning Viasat OS 3, Viasat OS 4, Viasat OS 6
17:00 – 20:00 Avslutningsceremoni Direktsändning TV3, Viasat Sport, Viasat OS 2
17:00 – 20:00 Alpint, Slalom (H) Viasat OS 1
18:30 – 20:30 Ishockey, Bronsmatch (H) Viasat Hockey
20:00 – 23:00 Längdskidåkning, 50 km masstart (H) Viasat Sport
20:00 – 23:00 Ishockey, Final (H) Viasat OS 1
20:30 – 22:30 Ishockey, Final (H) Viasat Hockey
23:00 – 01:30 Ishockey, Final (H) Viasat Sport